FATİH
ÖZMEN KOORDİNATÖR

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda eğitim alan Fatih Özmen, yelkene 1990 yazında İYK Yelken Okulu’nda başladı. Elde ettiği başarılar ve çeşitli sınıflarda kazandığı madalyalarla milli yelkenci oldu. Dünyadaki en başarılı antrenörlerden eğitim alan Özmen, 2004 ve 2008 olimpiyatları süresince Olimpik Milli Takım’da antrenör olarak görev yaptı.

Fatih Özmen 2001 yılından bu yana çeşitli dönemlerde Türkiye Yelken Federasyonu Eğitim Kurulunda görev aldı. Yönetici ve antrenörlere birçok eğitim ve seminer verdi, Türkiye’nin en büyük 4 yelken okulunu açtı. 2013 yılında Sydney – Avustralya’da yapılan Uluslararası Kampçılık Kongresi öncesinde yapılan “ICDC – International Camp Director Course” kursunda gösterdiği başarıyla “Uluslararası Kamp Direktörü” unvanını aldı ve biri 2003 biri 2005 olmak üzere Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden “Sporda Üstün Başarı” ve Türkiye Yelken Federasyonu’ndan “Yılın Antrenörü” ödüllerini aldı. Fatih Özmen Türkiye Kamplar Derneği Genel Sekreteri’dir.

NECDET
GÜRSEL ANTRENÖR

Yelkene çok küçük yaşlarda Samsun Yelken Kulübü’nde başladı. Optimist sınıfında sayısız başarı elde etmesinin ardından Milli Takım’a yükseldi. Daha sonra İstanbul Yelken Kulübü sporcusu olan Gürsel, 2000’de Türkiye’ye gelen Alman Yelken Federasyonu baş antrenörü Dr. Malte Philipp eşliğinde olimpik sporcu olarak kariyerine devam etti. 2003’te, sporculuk kariyerinin ardından İYK optimist A takımı antrenörü olarak göreve başladı. Antrenörlüğünü yaptığı sporcuların kazandığı dereceler ve milli takım başarılarının ardından 2008’de, laser sınıfı antrenörü olarak çalışmaya devam etti.

2008’den bu yana olimpik bir disiplinle devam ettiği çalışmaları sonucunda 2012’de sporcuları Laser 4.7 Avrupa Şampiyonu, Laser Radial Kadınlar Avrupa Gençler Şampiyonu ve Laser 4.7 Europa Cup Gençler Şampiyonu oldu. Kulüp ve antrenör bazında üç farklı kategoride alınan birinciliklerle, dünyada bu başarıyı farklı sınıflarda yakalayabilen ender antrenörlerden biri olma başarısını gösterdi.

Doç. Dr.CENGİZ
KARAGÖZOĞLU SPOR PSİKOLOĞU

Eğitimini 1992’de, Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamlayan Cengiz Karagözoğlu, 1994 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Türkiye Tenis Bayan Milli Takımı (1996-1997), Türkiye Hentbol Bayan Milli Takımı (2001-2004) ve Atıcılık Milli Takımlarında (2003-2012) psikolojik danışmanlık yaptı. Spor psikolojisiyle ilgili 3 farklı kitabı yayınlanan Karagözoğlu’nun yayınlanmış 50 kadar bilimsel araştırması bulunuyor. Şimdiye dek birçok olimpiyatta ve uluslararası komitede görev yapmış olan Karagözoğlu, halen Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde spor psikolojisi ve araştırma alanıyla ilgili dersler veriyor.

BURAK
EMANET KONDİSYONER

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde Antrenörlük eğitimi alan Burak Emanet, spor sakatlıkları, sedanter ve elit sporcularda performans geliştirme, mobilite egzersizleri, fonksiyonel antrenman, vücut tipine göre egzersiz alanlarında uzman. Ayrıca Emanet’in UKSCA Kondisyonerler Birliği sertifikası, 1. Kademe Vücut Geliştirme ve Fitness Sertifikası gibi birçok sertifikası ve uluslararası eğitimleri bulunuyor.

HATİCE
TUĞBA TEZCAN DİYETİSYEN

Lisans eğitimini Kırklareli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde tamamlamasının ardından Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Spor Sağlık Bilimleri’nde yüksek lisans yapan Tezcan, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde diyetisyenlik eğitimi sonrası sporcu diyetisyenliği yapmaya başladı. Tezcan’ın sporcu diyetisyenliği konusunda katıldığı birçok panel ve çalışması bulunuyor.